• Opis produktu
 • Komentarze
 • Produkty powiązane
 • Drukuj opis

Cena: 877,38 PLN

netto: 713,32 PLN

Dostępność
Wysyłamy natychmiast
Wysyłka już od: 0,00 PLN (przedpłata), 0,00 PLN (pobranie)
Producent: RECARO

 

OPIS PRODUKTU:

 

RECARO Monza Nova 2 Seatfix (oraz bliźniacza wersja Monza Nova 2 - bez mocowań Seatfix) to fotelik przy którego projektowaniu nadrzędnym celem było bezpieczeństwo dziecka. Fotelik Monza Nova 2 Seatfix przeznaczony jest dla dzieci od 3 do 12 roku życia (15-36kg) czyli do samego końca do którego dziecko powinno jeździć w foteliku samochodowym (zgodnie z przepisami ruchu drogowego w Polsce lub do osiągnięcia przez dziecko 150 cm wzrostu). RECARO Monza Nova 2 Seatfix obejmuje 2 grupy wagowe:

 

 • II- 15-25kg
 • III- 22-36kg

 

Fotelik wyposażony jest w poduszki rozkładające równomiernie obciążenie, wypełnienia z pianki absorbującej energię uderzenia, w szczególności w obrębie głowy i bioder. Szkielet konstrukcyjny fotelika posiada liczne kanały wentylacyjne absorbujące energię wypadku. Wszystko to redukuje niebezpieczeństwo obrażeń dziecka. Stałe podłokietniki zapewniają podróżującemu dziecku dodatkowe boczne trzymanie oraz chronią biodra. Zagłówek fotelika RECARO Monza Nova 2 Seatfix daje możliwość regulacji głębokości pozwalającą ustawić bezpieczną pozycję do spania zachowującą głowę dziecka w strefie ochronnej zagłówka. Konstruktorzy RECARO nie zapomnieli również o komforcie i wygodzie: system wewnętrznych kanałów wentylacyjnych, przyjemne w dotyku i oddychające tapicerki oraz system głośników wbudowany w zagłówek, do którego można podłączyć odtwarzacz MP3 zapewnią komfort, wygodę i z pewnością umilą dziecku nawet najdłuższą podróż.

 

Wyposażona w uchwyty Seatfix RECARO Monza Nova 2 Seatfix to fotelik który szybko, łatwo, pewnie i bezpiecznie można przymocować do punktów mocowania Isofix w samochodzie co znacząco wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Wykorzystanie mocowania Isofix powoduje, że przy uderzeniach bocznych pasy samochodowe trzypunktowe którymi przypięte jest dziecko absorbują jedynie jego ciężar bez konieczności przenoszenia ciężaru fotelika.

 

RECARO Monza Nova 2 Seatfix to wyrafinowana technologia i najwyższej jakości materiały.

Monza Nova 2 Seatfix może być stosowana w samochodach bez mocowań Isofix po wcześniejszym wsunięciu zaczepów Seatfix w foteliku.

 

 

Bezpieczeństwo

 • doskonała ochrona boczna dzięki systemowi ASP

 • fotelik wykonany z nowoczesnych materiałów absorbujących energię

 • podwójna ochrona boczna główki dla mniejszych dzieci

 • zamontowane prowadnice na pas barkowy i biodrowy wymuszają prawidłowy przebieg pasa samochodowego na dziecku w foteliku

 

 

Stabilny i bezpieczny

Fotelik szybko, łatwo, pewnie i bezpiecznie mocowany do punktów Isofix.

 

 

Doskonała ochrona

System ochrony bocznej ASP, specjalne wzmocnienia w okolicy głowy i barków, całość wykonana z energochłonnej pianki - jeszcze większa ochrona przed skutkami zdarzeń drogowych.

 

 

Przyjemne podróżowanie

Zintegrowany system audio umilający podróż najmłodszym, pozwala na utrzymanie głowy w bezpiecznej i chronionej strefie.

 

 

Idealne dopasowanie zagłówka

Zagłówek regulowany za pomocą wygodnego uchwytu, dostosowuje wysokość do postury dziecka. Innowacyjna poduszka powietrzna w zagłówku - komfortowe dopasowanie do główki malucha.

 

 

Montaż

RECARO Monza Nova 2 Seatfix montujemy w samochodzie poprzez ustawienie fotelika na odpowiednim miejscu na kanapie samochodu, sprawdzamy czy zagłówek kanapy nie koliduje z zagłówkiem fotelika, jeżeli tak to należy zagłówek kanapy samochodowej wymontować lub odwrócić go o 180 stopni, a następnie maksymalnie docisnąć fotelik do kanapy samochodowej.

Dziecko przypinamy 3-punktowym pasem bezpieczeństwa samochodu.

W tej kategorii wagowej ważne jest to, żeby pas samochodowy był odpowiednio przeprowadzony przez wskazane (czerwone) miejsca i odpowiednio naciągnięty na dziecku.

Instrukcja obsługi dostępna jest na stronie producenta: Instrukcja RECARO Monza Nova 2 Seatfix

 

 

Komfort

 • prosty sposób montażu w aucie za pomocą złączy isofix bądź samochodowych pasów bezpieczeństwa

 • wyprofilowany, ergonomiczny uchwyt do podnoszenia zagłówka

 • praktyczna miarka ze wzrostem dziecka na zagłówku informująca jak wysoko powinien być ustawiony zagłówek względem wzrostu dziecka

 • możliwość zamocowania dodatkowego podnóżka aby nóżki dziecka nie wisiały w powietrzu

 • wbudowane głośniki w zagłówku i możliwość podłączenia odtwarzacza muzyki umilą czas w podróży dziecku

 • elastyczna pianka w siedzisku zapewnia wygodę nawet podczas najdłuższych tras

 • innowacyjna poduszka powietrzna zamocowana w zagłówku pozwala dostosować ułożenie główki dziecka w foteliku

 • doskonały system cyrkulacji powietrza wbudowany w skorupę fotelika i oddychająca tapicerka zapewniają wysoki komfort 

Tapicerki

Wysokiej jakości tapicerki z funkcyjnej dzianiny w dwóch kolorach łączą w sobie nowoczesność, trwałość i właściwości oddychające. Tapicerki RECARO łatwo można wyczyścić z codziennych zabrudzeń, a przy poważniejszych zabrudzeniach można je łatwo zdjąć z fotelika i wyprać w pralce w temp. 30°C.

Kolekcja 2015/2016 zawiera tapicerkę Bellini Soft - zupełnie nowy, wysoce funkcjonalny materiał:

 • jest oddychająca oraz efektywnie odprowadza ciepło

 • posiada aksamitną powłokę oraz gęsty splot tkaniny, dzięki czemu znacznie ogranicza osadzanie się potencjalnych zabrudzeń

 • jest niebywale delikatna i miękka w dotyku

 • wyróżnia się ekskluzywnym wyglądem

Nasze nowe tapicerki spełniają wymogi Oeko-Tex® Standard 100 oraz Stiftung Warentest. Zostały przetestowane pod kątem trwałości koloru oraz zawartości substancji szkodliwych. Dodatkowo są one odporne na działanie potu i śliny a także wysoce trudnopalne ( zgodnie z normą ECE-R 44/04).

 
 

PREZENTACJA WIDEO:

 

 
 

DANE TECHNICZNE:

Długość: 45 cm

Szerokość: 54 cm

Wysokość: 67-85 cm

Waga: 6,8 kg

 

GWARANCJA:

 • Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji

 • Okres gwarancji: 24 miesiące
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Dodaj nowy komentarz

Ten produkt nie posiada produktów powiązanych