• Opis produktu
 • Komentarze
 • Produkty powiązane
 • Drukuj opis

Cena: 3 199,00 PLN

netto: 2 600,81 PLN

Dostępność
Wysyłamy natychmiast
Wysyłka już od: 0,00 PLN (przedpłata), 0,00 PLN (pobranie)
Producent: Garmin

//www.abcgps.pl/_var/edytor/belka_garmin_abc.jpg

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zestawów ALPHA 100 z innymi obrożami:
 

 

  WAŻNE INFORMACJE

Przy składaniu zamówienia uprzejmie prosimy o podanie numeru PESEL lub NIP - jest to niezbędne do realizacji zamówienia - podpisania umowy (więcej informacji poniżej).

Urządzenia dla psów marki Garmin działają na częstoliwości radiowej 154,400 Mhz. Korzystanie z tego pasma na terenie Polski wymaga stosownego pozwolenia. Z tego powodu przy zakupie urządzenia klient zobowiązany jest podpisać umowę na wykorzystanie pasma 154,40 MHz. 

Do towaru zakupionego drogą internetową dołączamy wspomnianą umowę, o której podpisanie poprosi kurier. Od momentu otrzymania przez nas podpisanych dokumentów, użytkowanie urządzenia na obszarze RP jest legane.

Szczegółowe informacje: //www8.garmin.com/astro-legal/#Polish

 

 

OPIS PRODUKTU:

Garmin Alpha 100 

Korzystanie z urządzenia Garmin ALPHA 100 nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami ! 

Zaawansowane śledzenie psów – więcej psów, większa kontrola i większe bezpieczeństwo

 • Gwarancja jakości Garmin – możliwość śledzenia do 20 psów lub innych myśliwych oddalonych nawet o 14,5 km
 • Lepsza kontrola – dzięki funkcjom wirtualnego ogrodzenia i alarmowi obszarowemu oraz sygnalizacji przy użyciu dźwięku i wibracji przesyłanych do psa za pośrednictwem obroży T5
 • Zwiększone bezpieczeństwo – możliwość zdalnej aktywacji diody LED na T5 lub wezwania innych myśliwych przez alarm w urządzeniu Alpha
 • Intuicyjne użytkowanie – przy użyciu dużego i jasnego ekranu o przekątnej 7,6 cm z ekranem dotykowym, który może być obsługiwany w rękawiczkach
 • Zainstalowana zawartość – Turystyczna mapa Europy i roczna subskrypcja zdjęć satelitarnych BirdsEye

 

 

 

Alpha 100 jest niezawodnym narzędziem, które pozwala najlepiej wykorzystać psy myśliwskie. Zwiększa możliwości systemów śledzenia firmy Garmin dodając funkcje zapewniające większą kontrolę nad psem. Urządzenie Alpha jest łatwe w obsłudze i umożliwia śledzenie psów w terenie, w promieniu do 14,5 km, dostarczając dane o ich dokładnej pozycji co 2,5 sekundy.

Alpha pozwala także śledzić pozycję innych myśliwych i wysyłać im uprzednio zdefiniowane wiadomości na ich urządzenia Alpha.

Korzystając z wielu urządzeń Alpha 100 i urządzeń dla psów T5, można jednocześnie określić dokładną pozycję maks. 20 psów lub myśliwych, nawet tych poza zasięgiem wzroku, oraz wyświetlić dane na dużym ekranie dotykowym przystosowanym do obsługi w rękawicach. Urządzenie Alpha 100 jest wyposażone w fabrycznie załadowaną turystyczną mapę Europy, dzięki czemu będziesz znać swoją okolicę.

 

Nowa klasa śledzenia

Dokładne śledzenie prędkości, odległości pokonanej przez każdego psa i kierunku, w jakim się poruszał. Ponadto, możliwe jest otrzymywanie powiadomień, jeśli pies biega swobodnie lub zatrzymał się w konkretnym miejscu. Pojedyncze urządzenia Alpha 100 może śledzić położenie do 20 psów lub myśliwych na maksymalnym dystansie 14,5 km, jeśli używane są inne urządzenia Alpha 100 lub T5 (urządzenie Alpha nie jest kompatybilne z Astro)1. Śledź urządzenia dla psów T5 z aktualizacją co 2,5 sekundy aby zachować lepszą kontrolę. Montowana na szczycie urządzenia antena GPS/GLONASS zapewnia szybką i pewną lokalizację przy użyciu satelity oraz wysoką precyzję śledzenia nawet w wymagających środowiskach.

 

Lepsza kontrola

 

Zachowaj kontrolę, nawet jeśli psy znajdują się poza zasięgiem wzroku!

Urządzenie Alpha 100 zapewnia najlepszy możliwy nadzór w czasie polowania. Pozwala kontrolować psy, nawet jeśli znajdują się poza zasięgiem wzroku. Funkcja wirtualnego ogrodzenia i alerty promienia zapewniają kontrolę nad psem i informują użytkownika, gdy pies opuści lub wejdzie na określony obszar. Korzystając z urządzenia Alpha, można nawet komunikować się z psem za pomocą wibracji i sygnałów akustycznych emitowanych przez urządzenie dla psa T5 lub T5 Mini. W ten sposób można zdalnie wydawać polecenia dobrze wyszkolonym psom.

Aby jak najlepiej wykorzystać czas działania baterii urządzenia T5 lub T5 Mini, można zmieniać częstotliwość aktualizacji jego pozycji za pomocą urządzenia Alpha i szybko wprowadzać zmiany, dopasowując się do zmieniających się warunków. Korzystając z urządzenia Alpha w trybie BaseStation i aplikacji BaseCamp (darmowego oprogramowania do planowania wycieczek firmy Garmin), można wygodnie śledzić psy i innych myśliwych na ekranie tabletu lub laptopa. Dodatkową funkcją jest możliwość włączania i wyłączania zainstalowanej na psie kamery sportowej VIRB za pomocą urządzenia podręcznego Alpha i za pośrednictwem urządzenia dla psa T 5 lub T5 Mini.

 

 

 
 

Zwiększone bezpieczeństwo

Skonfigurowanie wirtualnych ogrodzeń podczas przygotowania do polowania ułatwia kontrolowanie, czy pies nie znajduje się za blisko niebezpiecznych obszarów, np. dróg czy klifów. Korzystając z funkcji wirtualnego ogrodzenia, można określić zabronione obszary i skonfigurować alerty informujące o tym, że pies znalazł się blisko jednego z nich. Jeśli pies zbliży się do drogi, można zdalnie włączyć jasno świecące diody LED, które sprawią, że pies będzie lepiej widoczny. Urządzenie TT15 lub TT15 Mini może działać także w trybie ratunkowym, w którym radio automatycznie zmniejsza częstotliwość aktualizacji, jeśli poziom naładowania baterii spadnie poniżej 25%. Dzięki temu zyskujemy 12 dodatkowych godzin na poszukiwanie zaginionego psa. W przypadku niebezpieczeństwa możesz wysłać do wszystkich podłączonych urządzeń Alpha alert ratunkowy wskazujący Twoją pozycję, co pozwoli innym osobom w grupie na natychmiastowe ustalenie drogi do Ciebie.

 

 

Zaplanuj kolejną wyprawę myśliwską

Przejmij kontrolę nad swoją następną wyprawą myśliwską dzięki darmowemu oprogramowaniu do planowania wycieczek BaseCamp firmy Garmin, które pozwala wyświetlać i porządkować mapy, punkty, trasy i ślady. Oprogramowanie BaseCamp wyświetla na ekranie komputera mapy topograficzne w widoku 2D lub 3D wraz z poziomicami terenu i profilami wysokości. W połączeniu z subskrypcją obrazów satelitarnych BirdsEye umożliwia ono przesyłanie niemal nieograniczonej liczby zdjęć satelitarnych do urządzenia.


 

Śledzenie i szkolenie


Użytkownik może śledzić maks. 20 psów. Na ekranie kompasu wyświetlane są szczegółowe dane dotyczące prędkości, kierunku ruchu i odległości wybranych psów.

 

 
 

Czytelne statystyki dotyczące psów


Wyświetlaj na jednym ekranie wszystkie potrzebne informacje, takie jak stan psa (w ruchu lub wystawia/zagania), odległość od urządzenia Alpha, całkowity przebyty dystans, prędkość i częstotliwość aktualizacji.

 

 

Z dala od zagrożeń
Nie czekaj, aż pies zgubi się lub znajdzie się w niebezpieczeństwie. Określ na mapie wirtualne granice i otrzymuj ostrzeżenia, gdy pies zabłądzi poza wirtualnym ogrodzeniem, aby móc natychmiast go przywołać.

 

 

Znaj otaczający teren
Możesz śledzić swoje psy w oparciu o ich położenie, korzystając z obrazów satelitarnych BirdsEye. Te wysokiej rozdzielczości zdjęcia lotnicze ze współrzędnymi geograficznymi oferują realistyczny widok dróg, parkingów, budynków i terenu, w tym zarysu linii drzew, jezior, rzek i strumieni z lotu ptaka. Obrazy stanowią doskonałe uzupełnienie kompleksowych map topograficznych w urządzeniu Alpha.

 

 

Pokieruj psy na właściwą drogę
Na ekranie szkoleniowym można wprowadzać korekty położenia psów i przywoływać po kilka psów (korzystając z dodatkowych urządzeń TT15/T5) z użyciem funkcji elektronicznego systemu szkolenia Tri-Tronics. Można wybrać postęp tradycyjny lub liniowy oraz skorzystać z opcji stymulacji lub emisji dźwięków.

 

 

 

Nie zostawaj w tyle za kolegami
Otrzymuj informacje o obecności innych myśliwych z grupy. Istnieje możliwość ustawienia urządzenia Alpha w taki sposób, aby nie tylko wyświetlało informacje o psach należących do grupy, lecz także o innych urządzeniach Alpha (do 20 urządzeń TT10/15 lub Alpha. Brak zgodności z urządzeniami Astro).

 

 

Liczba psów 

Pojedyncze urządzenie Alpha 100 umożliwia śledzenie maksymalnie do 20 psów. Możesz także sparować ze swoim urządzeniem inne urządzenie Garmin (Alpha/T5/TT10/TT15) aby otrzymywać informacje o psach nie tylko z Twojej grupy.

 

Ekran

Kolorowy dotykowy ekran z możliwością obsługi w rękawiczkach. Przekątna 7,6 cm, rozdzielczość 240 x 400.

 

Wodoszczelność

Trwała obudowa jest odporna na przypadkowe zanurzenie w wodzie. Klasa wodoszczelności IPX7.

 

Waga i rozmiary

Wymiary fizyczne: 6,4 x 16,5 x 3,8 cm. Wymiary wyświetlacza: 3,8 x 6,3 cm; przekątna 3 cale (7,6 cm). Masa: 250 g ze standardową anteną i baterią.

 

1) Urządzenia T5 i T5 Mini są zgodne wyłącznie z urządzeniem Astro® 320 LUB Alpha® 100. Urządzenia T5 i TT15 można skonfigurować do współpracy z urządzeniem podręcznym Astro 320 lub Alpha 100, lecz nie mogą być one jednocześnie śledzone przez oba te urządzenia.

2) Urządzenie jest odporne na ciśnienie odpowiadające zanurzeniu na głębokość 10 metrów. Odwiedź stronę garmin.com/waterrating aby uzyskać więcej informacji.

 

 

GARMIN OBROŻA T5

 

Obroża Garmin T5 została wyposażona w wysokiej czułości odbiornik GPS/GLONASS, który pozwala precyzyjnie określić lokalizację Twojego psa.  W odróżnieniu do modelu Garmin DC 50, nowa obroża Garmin T5 posiada wbudowane światła sygnalizacyjne LED. Włączenie świateł led odbywa się z  poziomu urządzeń Garmin Astro® 320 lub Garmin Alpha® 100. Światła przydają się w warunkach słabego oświetlenia i w nocy oraz są widoczne z odległości do 100 metrów.

 

 

Obroża Garmin T5  służy wyłącznie do śledzenia psów. Wodoszczelność oraz  wytrzymała konstrukcja sprawiają że obroża Garmin T5 może  towarzyszyć psu w jego najbardziej ekstremalnych  wędrówkach. Czuły odbiornik zapewnia zasięg do około 15 km.

Urządzenia T5 sprzedawane osobno są wyposażone w żółty pasek obroży o szerokości 2,5 cm (1 cala). Wymienne paski (do nabycia osobno) są dostępne w wielu kolorach.

 


 
 

 

 NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE:

 

Wodoszczelność

Obroża T5 jest wodoodporny do głębokości 10 m, wykonany z niezwykle wytrzymałych materiałów, które sprostają każdym warunkom. Śledzenie może przebiegać w złych warunkach pogodowych. Deszcz, śnieg, czy błoto nie są już przeszkodą!

 

Zasięg obroży

Urządzenie wykorzystuje antenę GPS/GLONASS zapewniającą szybką i pewną lokalizację przy użyciu satelity oraz precyzyjne śledzenie w najbardziej wymagających warunkach, zasięg do 14,5 km.

 

Baterie i ładowanie

Urządzenie zasilane jest baterią litowo-jonową wielokrotnego ładowania. Ładowarka w zestawie. Wytrzymałość baterii do 20-40 godzin. Aby zwiększyć czas pracy baterii możesz zmienić częstotliwość aktualizacji pozycji na urządzeniu Alpha.

 

Waga i rozmiary

Wymiary odbiornika: szerokość 8,9 cm, wysokość 4,4 cm, głębokość 4,7 cm, waga: 188 g (przekaźnik z anteną, bez obroży); 265 g (z obrożą).
 
  

 

 

 

 Instrukcja obsługi do pobrania - kliknij *

*Instrukcja obroży zawiera się w instrukcji uogólnionej, która dotyczy zestawu urządzeń: Alpha 100 + obroża T5.

 

 

PREZENTACJA WIDEO:

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
DANE TECHNICZNE:
 

Własności fizyczne i działanie:

 • Własności fizyczne i działanie
 • Wymiary fizyczne 6,4 x 16,5 x 3,8 cm (2,5 x 6,5 x 1,5 cala)
 • Wymiary wyświetlacza, szer. x wys. 3,8 x 6,3 cm (1,5 x 2,6cala); przekątna 3 cale (7,6 cm)
 • Rozdzielczość wyświetlacza, szer. x wys. 240 x 400 pikseli
 • Typ wyświetlacza Kolorowy (65 tys.), odblaskowo-przezroczysty ekrandotykowy TFT
 • Ekran dotykowy
 • Masa 250 g (8,8 uncji) ze standardową anteną i baterią
 • Bateria Bateria litowo-jonowa (w zestawie)
 • Czas działania baterii Do 20 godz. (Alpha 100)
 • Klasa wodoszczelności IPX7
 • Bardzo czuły odbiornik
 • Interfejs
 • USB
 • Aparat Nie
 • Wysokościomierz barometryczny
 • Elektroniczny kompas Tak (z kompensacją nachylenia, 3-osiowy)
 • Przesyłanie między urządzeniami (bezprzewodowe udostępnianie danych podobnym urządzeniom)

 

Mapy i pamięć:
 • Mapy i pamięć
 • Mapa bazowa
 • Fabrycznie załadowane mapy   tak (topograficzne)
 • Możliwość dodawania map
 • Wbudowana pamięć
 • 8,0GB (nie obejmuje map załadowanych fabrycznie)
 • Możliwość używania kart z danymi   karta microSD™ (do nabycia osobno)
 • Własne punkty POI (możliwość dodawania punktów szczególnych)
 • Waypointy/ulubione/pozycje  4000
 • Trasy  200
 • Wykres śladu  10000 punktów, 200 zapisanych tras

 

Funkcje i korzyści:
 • Automatyczne wyznaczanie trasy (dokładna nawigacja po drogach): Tak (z opcjonalnymi mapami z szczegółowymi drogami)
 • Elektroniczny kompas: Tak (z kompensacją nachylenia, 3-osiowy)
 • Ekran dotykowy: Nie
 • Wysokościomierz barometryczny: Tak
 • Aparat: nie
 • Obsługa funkcji geocache: Tak (wersja cyfrowa)
 • Zgodność z własnymi mapami: Tak
 • Nawigacja do zdjęć (nawigacja na podstawie zdjęć oznaczonych znacznikami geograficznymi): Tak
 • Kalendarz myśliwski/wędkarski: Tak
 • Informacje o położeniu słońca i księżyca: Tak
 • Tabele pływów:  Tak
 • Pomiar powierzchni: Tak
 • Własne punkty POI (możliwość dodawania punktów szczególnych): Tak
 • Przesyłanie między urządzeniami (bezprzewodowe udostępnianie danych podobnym urządzeniom): Tak
 • Przeglądarka zdjęć: Nie
 • Zgodność z Garmin Connect™ (społecznością online umożliwiającą analizowanie, sortowanie i udostępnianie danych): Tak
Dodatkowe
 • Zasięg: DC-40: 14,5 km (9 mil) (linia widzenia)
 • Zakres częstotliwości: MURS
 • Tryb wibracji: tak
 • Śledzi do 10 psów jednocześnie

Funkcje dla zajęć na powietrzu

 • Automatyczne wyznaczanie trasy (dokładna nawigacja po drogach)
 • Tak(z opcjonalnymi mapami z szczegółowymi drogami)
 • Zgodność z własnymi mapami
 • Kalendarz myśliwski/wędkarski
 • Informacje o położeniu słońca i księżyca
 • Tabele pływów
 • Tak(z opcjonalnym BlueChart)
 • Pomiar powierzchni

Garmin Connect®

Zgodność z Garmin Connect™ (społecznością online umożliwiającą analizowanie, sortowanie i udostępnianie danych)

 

Dodatkowe

 • Zasięg:do 14,5 km (w linii widzenia)
 • Zakres częstotliwości: T5 jest kompatybilne wyłącznie z Astro® 320 oraz Alpha™ 100. Urządzenia T5 można skonfigurować do współpracy z Astro 320 lub Alpha 100, lecz nie mogą być one jednocześnie śledzone przez oba te urządzenia ręczne.
 • Śledzenie jednocześnie maks. 20 psów (T5) i znajomych (Alpha 100)
 • Dane techniczne urządzenia dla psów T5

Dane techniczne urządzenia dla psów T5

 • Wymiary urządzenia (szer. x wys. x gł.): 8,9 x 4,4 x 4,7 cm
 • Masa: przekaźnika z anteną – 188 g (6,6 uncji); łączna masa – 265 g (9,3 uncji)
 • Czas działania baterii: 20–40 godzin
 • Typ baterii: litowo-jonowa wielokrotnego ładowania, wymieniana przez użytkownika
 • Interfejs: USB
 • Klasa wodoszczelności: 1 ATM (do 10 metrów)
 • Odbiornik GPS/GLONASS wysokiej czułości: Tak
 • Antena GPS: montowana na górze, pomarańczowa
 • Wibracja/sygnał dźwiękowy: Tak
 • Światła sygnalizacyjne LED: Tak
 • Zakres częstotliwości: VHF (urządzenia T5 i TT™15 są zgodne wyłącznie z urządzeniami Astro® 320 oraz Alpha™ 100; urządzenia T 5 i TT 15 można skonfigurować do współpracy z Astro 320 lub Alpha 100, lecz nie mogą być one jednocześnie śledzone przez oba te urządzenia ręczne)
 • Tryb ratunkowy: Tak
 • Wymienne paski obroży: Tak
 • Zgodność obroży: 2,54 cm (1 cala)

 

ZESTAW ZAWIERA:

 • Ręczne urządzenie nawigacyjne Alpha 100
 • Bateria litowo-jonowa
 • Zaczep na pasek
 • Antena o zwiększonym zasięgu 47 cm
 • Zasilacz sieciowy
 • Przewód zasilający z gniazda zapalniczki
 • Rozdzielacz zasilający
 • Kabel USB
 • Urządzenie dla psów T 5 z baterią litowo-jonową
 • Pasek obroży 2,5 cm
 • Standardowa antena 47 cm
 • Antena o zwiększonym zasięgu 57 cm
 • Przewód do ładowania
 • Zasilacz sieciowy
 • Przewód zasilający z gniazda zapalniczki
 • Podręcznik użytkownika

 

GWARANCJA:

 • Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji
 • Okres gwarancji: 24 miesiące standardowej gwarancji +12 miesięcy dodatkowej gwarancji na urządzenie udzielane przez naszą firmę. Łącznie 36 miesięcy gwarancji krajowej na urządzenie. 
 • Koszt wysyłki: do serwisu po stronie Klienta, z serwisu po stronie producenta
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Dodaj nowy komentarz

Ten produkt nie posiada produktów powiązanych