• Opis produktu
 • Komentarze
 • Produkty powiązane
 • Drukuj opis

Cena: 319,00 PLN

netto: 259,35 PLN

Dostępność
Wysyłamy natychmiast
Wysyłka już od: 0,00 PLN (przedpłata), 0,00 PLN (pobranie)
Producent: KneeGuardKids3.

Sprawdź kiedy Twoje dziecko potrzebuje wsparcia dla nóg

 • kopie w oparcie fotela

 • krzyżuje nogi

 • często zmienia pozycję

 • jest niespokojne

Czy Twoje dziecko podróżuje wygodnie?

Jak Twoje dziecko zachowuje się w samochodzie? Czy kopie w przedni fotel albo zapiera się o niego nogami? Czy koniecznie chce ściągnąć buty i uskarża się na bóle nóg w kolanach lub drętwienie stóp? A może już po kilku minutach jazdy zaczyna się wiercić, krzyżować nogi lub układać je w ekwilibrystyczny sposób? Masz świadomość, że w razie nagłego hamowania może doznać groźnych obrażeń i odrywasz się od kierownicy, aby skorygować ułożenie dziecka. Niestety, takie zachowania mogą dekoncentrować Cię jako kierowcę i odwracać uwagę od pewnej i bezpiecznej jazdy! Jak myślisz, dlaczego dzieci zachowują się w trakcie jazdy w taki sposób? Co sprawia, że nie mogą usiedzieć w foteliku? Czy wiesz, że najczęściej próbują w ten sposób zwrócić uwagę na dyskomfort, jaki odczuwają, siedząc w samochodowym foteliku?

Masz pewność, że siedzi bezpiecznie?

Wyjaśnienie źródła kłopotów jest proste - Twoje dziecko do około 9 roku życia jest zbyt małe, aby samodzielnie wesprzeć stopy o podłogę pojazdu. Zwisające luźno nogi, opierające się o krawędzie fotelika lub siedziska pojazdu, narażone są na nieustanny ucisk, który jest przyczyną problemów z krążeniem krwi i drętwieniem nóg. A wywołane siłą grawitacji długotrwałe obciążenie kończyn dziecka prowadzi do nieprzyjemnej tkliwości w kolanach, a czasem nawet do zaburzeń prawidłowego rozwoju! Innymi słowy, dziecku w foteliku jest po prostu niewygodnie i dlatego instynktownie szuka ono okazji do poprawy niekomfortowej pozycji w trakcie podróży. I to jest właśnie przyczyna jego niespokojnego zachowania, marudzenia i nieustannych prób wydostania się z fotelika! Niestety, takie zachowanie mogą skończyć się poważnymi obrażeniami w razie nawet drobnej stłuczki. Pamiętaj, że fotelik samochodowy skutecznie ochroni Twoje dziecko, ale tylko wtedy, gdy utrzyma ono prawidłową pozycję w czasie jazdy

Odkryj podnóżek do fotelików samochodowych KneeGuardKids3, który w optymalny sposób pomaga chronić nogi i kolana małych pasażerów. Podnóżek zapewnia dziecięcym stopom pewny punkt podparcia, co skutecznie redukuje napięcie mięśni kończyn dolnych, zarówno podczas krótkich, jak i długich podróży. Jest niezastąpiony przy codziennym poruszaniu się z dzieckiem po mieście, gdy często stoimy w korkach. Podnóżek pomaga utrzymać bezpieczną pozycję malucha w trakcie jazdy, a dzieci go wprost uwielbiają. Dzięki niemu wreszcie podróżują komfortowo i radośnie jak dorośli. Pozwól Twojemu dziecku poczuć się wygodnie i czerpać przyjemność z jazdy samochodem!

 • powiedź STOP luźno zwisającym nogom Twojego malucha!
 • ochroń dziecko przed problemami z krążeniem krwi i drętwieniem nóg
 • sprawdź jak pomaga dziecku utrzymać bezpieczną i komfortową pozycję w foteliku
 • błyskawicznie i z łatwością dopasuj go do wzrostu Twojego dziecka
 • poczuj różnicę w jakości podróżowania z dzieckiem od najbliższej jazdy autem
 • już dziś dołącz do rodziców z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Korei, Japonii i USA

Test zderzeniowy | KneeGuardKids 3

 

Kiedy potrzebny jest podnóżek KneeGuardKids3?

Twoje dziecko siedzi bezpiecznie zapięte w foteliku samochodowym. Jednak już po chwili pod kolanami i łydkami zaczyna odczuwać mocny ucisk. Drętwiejące pod wpływem siły grawitacji nogi wywołują u dziecka nieprzyjemne, bolesne doznania. Stres związany z odczuwanym dyskomfortem narasta i wówczas dziecko próbuje temu podświadomie zaradzić, przyjmując pozycje, które bywają niebezpieczne w sytuacji gwałtownego hamowania lub zderzenia.

Zadaniem fotelika samochodowego jest ochronić dziecko w razie wypadku. Jednak spełni on swoją funkcję tylko wtedy, gdy zachowana jest prawidłowa pozycja dziecka. Przypomnij sobie filmy z testów zderzeniowych. Czy wykorzystywany w nich manekin siedzi z nogami zapartymi o przedni fotel albo wystawionymi na zagłówek? Co stałoby się z kolanami dziecka w razie gwałtownego hamowania, gdyby siedziało ono w foteliku w nieprawidłowej pozycji? Lepiej tego sobie nie wyobrażać!

Niewygodnie zwisające nogi

Ta pozycja jest wyjątkowo niekorzystna dla nóg Twojego dziecka, ponieważ nieustanny ucisk na kończyny, spowodowany grawitacją, wywołuje problemy z krążeniem krwi, drętwienie i ból nóg. Dzieci często kopią w oparcie przedniego fotela, aby zmniejszyć dyskomfort napiętych mięśni. Bardzo łatwo jest przeoczyć lub niewłaściwie zinterpretować sygnały wysyłane przez dziecko świadczące o braku wygody w foteliku samochodowym.

 
Komfortowo wsparte nogi
 
Podnóżek KneeGuardKids3 to idealne uzupełnienie fotelika samochodowego, które można indywidualnie dopasować do długości nóg dziecka. Podnóżek optymalnie wspiera nóżki dzieci już od około 15 miesiąca do 9 roku życia. Pasuje do prawie każdego fotelika dziecięcego ustawionego przodem do kierunku jazdy. Dziecko mając pod stopami stabilny punkt podparcia, samo decyduje, kiedy zmieni kąt ułożenia nóg. Co najważniejsze, zachowa bezpieczną pozycję w foteliku samochodowym.
 

Dla kogo przeznaczony jest podnóżek KneeGuardKids3?

 

 

Dla dzieci do 3 lat

Najpierw zamocuj płytę montażową, a następnie podest na stopy. U małych dzieci siedzących w foteliku stopy ustawione są pod kątem ok. 40 stopni, dlatego zaleca się dostosowanie odpowiedniego położenia podnóżka poprzez użycie przełącznika kąta nachylenia. Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji, z łatwością dopasujesz ustawienie podnóżka do indywidualnych potrzeb dziecka.

Dla dzieci od 4 lat

Najpierw zamocuj podest na stopy, a następnie płytę montażową. U starszych dzieci stopy zwykle ustawione są w poziomie i takie położenie będzie dla nich najwygodniejsze. Wraz ze wzrostem dziecka należy stopniowo obniżać położenie podestu, dopasowując go do długości nóg dziecka. Podnóżek posiada bardzo duży zakres regulacji wysokości, który wynosi aż 38 cm, co 0,7 cm.

Do każdego samochodu

Podnóżek KneeGuardKids3 można stabilnie zamocować między fotelikiem samochodowym a siedzeniem pojazdu wyposażonego w system ISOFIX, jak również bez niego. Podnóżek można zamontować w każdym samochodzie, o ile przestrzeń za przednim fotelem wynosi minimum 22 cm. Podnóżek nie może być używany z fotelikami lub bazami z podpórką.

 

 

 • dla dzieci od około 15 miesiąca życia do 9 lat (waga poniżej 30 kg)
 • szeroki zakresowi regulacji (38 cm) wysokości i kąta nachylenia (140 stopni)      
 • masa produktu - 1,2 kg
 • szerokość - 36,7 cm
 • długość - 21,5 cm
 


 • w zestawie - podnóżek w eleganckim opakowaniu, instrukcja montażu i użytkowania 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Dodaj nowy komentarz

Ten produkt nie posiada produktów powiązanych